Proč si vybrat dovolenou na Kvarneru? - jadran-online.cz

Přejít na obsah


Chorvatsko Kvarner - Proč si vybrat pro dovolenou Kvarner?Chcete prožít dovolenou na kterou nikdy nezapomenete? Tak si určitě naplánujte dovolenou v severní části chorvatského Jadranu v oblasti Kvarneru, na pobřeží Kvarnerského zálivu či na některém z Kvarnerských ostrovů.

Kvarnerský záliv s rozlohu 3300km2, je na jedné straně ohraničen opatijskou riviérou a pobřežím poloostrova Istrie a na straně druhé ostrovem Pag. Pobřeží má výrazně jiný ráz než sousední destinace Istrie a Dalm\'e1cie. Co se týká cestovního ruchu, tak Kvarner není zdaleka tak komerční jako západoistrijské pobřeží. Letoviska jsou zde spíše menší a poklidnější, vhodná zejména pro rodinnou rekreaci.

Celá Kvarnerská oblast i s největšími ostrovy Krk, Cres, Lošinj, Rab a Pag je již od 19 století velice oblíbenou turistickou destinací pro turisty ze střední a západní Evropy pro své mírné podnebí, teplé léto, křišťálově čisté moře a nádhernou přírodu v horských oblastech.

Chcete-li strávit svou ideální dovolenou v Chorvatsku nejen odpočinkem na pláži, plaváním nebo potápěním se v Jaderském moři, ale i aktivně v podobě výletů s úžasnými zážitky, tak vám rozhodně doporučujeme vybrat si ubytování v některém z letovisek Kvarneru a střídat relax na Jadranu s výlety po okolních ostrovech a blízkých horách. Za vidění stojí
Národní park Severní Velebit (Lika-Senj) s blankytně modrou a průzračnou řekou Lika. Objevte ráj na zemi v podobě tří různých území v neuvěřitelně malé vzdálenosti - Kvarner, Gorski Kotar a Liku.

V letoviscích Kvarneru najdete tak jako na Istrii poměrně rozsáhlou síť táborů (Villa Resort, turistický areál, rekreační středisko, kemp, autokemp) a samozřejmě oblíbené apartmány, soukromé ubytování, penziony a špičkové hotely, které prošly v posledních letech kompletní rekonstrukcí, tedy i včetně zařízení objektů a jejich pokojů. Není tudíž pochyb o tom, že zmodernizovaný Kvarner láká do svých úchvatných letovisek čím dál tím více spokojených turistů, kteří se sem rádi pravidelně vracejí, aby zde opět po roce strávili svou nádhernou rodinnou a v mnoha případech i léčebnou dovolenou. Například letovisko Opatija, Icici nebo Lovran uspokojí svým luxusním stylem i nejnárocnejší klientelu.

Kvarner video
Mapa Kvarnerského zálivu


Ubytování si můžete vyhledat a rezervovat i v dalších chorvatských destinacích:


Ubytování na Kvarneru

Ubytování v Dalmácii

Nechcete cestovat na vlatní  pěst?
nahlédněte do nabídky zájezdů na Jadran vlastní, leteckou i autobusovou dopravou:

Online nabídka zájezdůPlánujete se vydat na moře a prožít fantastickou dovolenou na plachetnici nebo motorovém člunu?

Online pronájem plavidelNávrat na obsah